Панельні дискусії щодо реального стану пам’яткоохоронної галузі

ByVolodymyr Kondratevych

Панельні дискусії щодо реального стану пам’яткоохоронної галузі

27 квітня 2017 року Європейський парламент прийняв рішення відзначити 2018 рік, як рік Культурної Спадщини в Європі.

Українське товариство охорони пам’яток історії та культури звернулось до парламенту України з пропозицією присвятити окремі слухання ситуації в царині збереження культурного надбання нашої країни.
8 лютого 2018 Верховною Радою України прийнята постанова № 2290-VIII «Про проведення 18 квітня 2018 року парламентських слухань на тему: “Стан, проблеми та перспективи охорони культурної спадщини в Україні”.
Мета нашої дискусійної панелі – обмін думками щодо реального стану пам’яткоохоронної галузі, вироблення пропозицій для представлення консолідованої думки фахового, експертного середовища та громадських об’єднань, що працюють в цій царині, для представлення під час слухань.

Для напрацювання рекомендацій Товариству у підготовці до парламентських слухань на панельні дискусії запрошено до участі представників органів управління галуззю охорони культурної спадщини, науково-дослідних установ, професійних та громадських об’єднань, з метою висвітлення окремих аспектів теми парламентських слухань, зокрема запрошені в якості спікерів:
Бур’янова М. – Голова ГО «Українське товариство охорони пам’яток історії та культури»
Єпіфанов О. – Управління охорони культурної спадщини Міністерства культури України
Титова О. – директор Центру пам’яткознавства НАН України, заступник голови ГО «Українське товариство охорони пам’яток історії та культури»
Юрченко С. – архітектор, член Національної спілки архітекторів України та ГО «Українське товариство охорони пам’яток історії та культури»
Сердюк О. – історик, кн.і.н., виконавчий директор Національного комітету ІКОМОС України, Голова Київської організації ГО «Українське товариство охорони пам’яток історії та культури»
Маніфасова Т. – мистецтвознавець, реставратор, екс-керівник ДП Всеукраїнський науково-методичний дослідно-інформаційний центр архітектурної спадщини Мінрегіону України (1995-2017 рр.)
Духовичний Г. – архітектор, віце-президент Київської організації Національної спілки архітекторів України.
Кот С. – історик, керівник Центру досліджень історико-культурної спадщини Інституту історії НАНУ
Никоряк О. – заступник директора Департаменту культури м.Києва.
Груздо С. – архітектор, в.о. Генерального директора Київського науково-методичного центру охорони, використання, реставрації пам’яток історії та культури м. Києва

Відео-звіт

 

Організатори: Українське товариство охорони пам’яток історії та культури, Центр пам’яткознавства НАНУ, ГО «Громада Андріївський Узвіз» та ГО «Спадщина предків».

Модератор О. Рутковська (конт.тел.0965718097)

About the author

Volodymyr Kondratevych administrator

Leave a Reply